Blog > Komentarze do wpisu
I znowu zima...

Oj dawno mnie tu nie było... Przyznaję bez bicia i obiecuję poprawę.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zima wróciła. Teraz lekko sypie śnieg. Rano, jak wychodziłam do pracy (niektórzy twierdzą, że to jeszcze noc), było tak cicho i spokojnie. U nas na osiedlu sypało porządnie. Biało. Spokojnie. I ta cisza stworzona  przez białą pierzynkę. Wszystkie dźwięki dochodzące jakby z innego świata. W zimie uwielbiam właśnie to uczucie. Niektórzy narzekają. Bo zimno, bo ciemno, bo samochód trzeba odśnieżać. Ci sami latem narzekają, że gorąco, że śmierdząco i ogólnie słońce za bardzo grzeje.

Ja lubię ciepło. Słońce i kwiaty. Ale przecież nie mam wpływu na to, że jest teraz zima. A zima jest piękna. Trzeba tylko postarać się to piękno zobaczyć. Musimy się nauczyć cieszyć chwilami, bo nigdy nie wiadomo ile jeszcze ich mamy. Pomyśl - gdybyś wiedział/wiedziała, że to będzie Twoja ostatnia zima, czy nie inaczej byś na nią patrzył? Po co wybiegać w przyszłość i wiosną tęsknić za latem, latem za jesienią...?

Osobiście cieszę się, że u nas jest zmiennie. Lubię każdą porę roku. Każdą za co innego. Wiosnę za zapach życia. Za to, że daje mi poczuć siłę stworzenia. Lato za rozleniwienie i błogość. Za mrożoną kawę sączoną z Lubym z miłej atmosferze kawiarnianego ogródka. Jesień za to, że słońce muska mnie wtedy delikatnie po twarzy jakby mówiło - nie martw się... Niedługo wrócę i znowu dam życie... Za zapach liści i ognisk... Za mgły, które snują się po polach... Za to, że w obrzydliwy listopadowy wieczór tak cudownie smakuje herbata z cytryną... Zimę za ciszę. Za radość dzieci szalejących na śniegu. Za słońce patrzące na mnie czasem zza chmur i mówiące AKUKU! Za niepowtarzalne piękno każdego płatka śniegu.
Nie twierdzę, że wogóle nie narzekam na pogodę, ale staram się tego nie robić. Uczę się kochać życie.
Nawet jeśli oznacza to, że wyglądem przypominałam rano misia pandę ze względu na rozmazany makijaż :-)

poniedziałek, 21 lutego 2011, maczek_79

Polecane wpisy

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl