Blog > Komentarze do wpisu
Dowody...

Prawda... Od czasu zrobienia tych zdjęć minęło już trochę czasu. Ale tegoroczne są. Prawie świeżynki.

Autorem jest oczywiście M. Ja nie miałam tyle samozaparcia i (wstyd się przyznać) skróciłam spacer ze względu na straszliwy mróz. Wstawiam tylko kilka, chociaż miałam bardzo duży problem z wyborem, bo wyszły piękne.

A zdjęcia są dowodem na to, że zima też może być piękna. Nawet w mieście. Nawet dużym. Wszystkie zrobione są na naszym osiedlu.

 

zima w mieście

Może śnieg, to jak kiedyś przeczytałam u p. Mrożka, woda w proszku. Ale za to jaka urokliwa :-)

 

zima w mieście

I jeszcze to... Bardzo lubię te ptaki. Chyba jestem w mniejszości, ale cóż na to poradzę. Zmyślne bestie. Kiedyś Pan Doktor Kruszewicz, w mojej ukochanej Trójce opowiadał, jak wykorzystują człowieka do swoich celów. Widzieliście może kiedyś gawrona (bo to nie kruki! nie wrony!) dumnie spacerującego z orzechem w dziobie? A zastanawialiście się może jak takie ptaszysko dostaje się do smakowitego środka? Jednym ze sposobów jest nasz samochód. Gawrony zauważyły, że te głośne i śmierdzące blaszaki czasem się zbiorowo zatrzymują i gdy na badylu zaświeci się zielone światełko, ruszają znowu. Sama widziałam jak podkładają pod koła samochodów stojących na światłach orzechy i uciekają na bok czekając  aż samochody znowu staną. Wtedy idą sprawdzić co z papu będzie. Prawda - czasem zamiast obiadu zostaje miazga orzechowa. Ale czasem się udaje i bez większego wysiłku można sobie podjeść.

gawron w mieście

Tyle ciekawostek ornitologicznych. Koniec na dzisiaj :-)

wtorek, 22 lutego 2011, maczek_79

Polecane wpisy

Komentarze
2011/02/23 17:07:28
Piękne zdjęcia:) Oddają cały urok zimy. Przeczytałam trochę Twoich zapisków, chyba też będę tutaj zaglądać:) Pozdrawiam cieplutko
-
2011/02/24 20:56:24
Dziękuję za miłe słowa :-) Przekażę M. oczywiście :-) I zapraszam do odwiedzin :-)

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl